Μεγάλος πρωταγωνιστής του Άθλου ήταν ο Νταριέλ Άλμπο που σημείωσε 17 πόντους με 16/27 τελειωμένες επιθέσεις.
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Ιωαννίδης. Παρατηρητής: Σαρδάνης. Επόπτες: Ζηλιασκοπούλου, Βαλκανιώτης. Γραμματεία: Σαρδάνη Χρ.
Διακύμανση
1ο σετ: 8-2, 16-11, 21-13, 25-16
2ο σετ: 8-7, 15-16, 20-21, 25-23
3ο σετ: 5-8, 16-12, 21-16, 25-19
*Οι πόντοι του Άθλου Ορεστιάδας προήλθαν: 3 άσσοι, 39 επιθέσεις, 8 μπλοκ, 25 λάθη αντιπάλων και του Ο.Φ.Η. οι πόντοι προήλθαν: 5 άσσοι, 24 επιθέσεις, 5 μπλοκ, 24 λάθη αντιπάλων.
Τα σετ: 3-0 (25-16, 25-23, 25-19) σε 83΄.
ΑΘΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Γιάννης Λάιος): Γκλαντστόουν 10π. (6/8επ., 3 μπλοκ, 1 άσσος), Κασαμπαλής 5 (2/5επ., 1 μπλοκ), Αλγκούλ 4 (3/4επ., 1 μπλοκ), Αλμπο 17 (16/27επ., 1 μπλοκ), Ριζόπουλος 5 (4/7επ., 1 μπλοκ, 60%υπ., 40%αρ.), Γκένοφ 9 (8/17επ., 1 μπλοκ, 55%υπ., 30%αρ.) / Βελούδης (λ. - 50%υπ., 36%αρ.).
Ο.Φ.Η. (Κώστας Δεληκώστας): Αντάμι 1π. (1 άσσος), Βαϊόπουλος 3 (1/2επ., 1 μπλοκ, 1 άσσος), Ντεμιρτσί 1 (1 άσσος, 53%υπ., 41%αρ.), Μπλούμπεργκς 7 (5/8επ., 2 μπλοκ), Ροντρίγκο Αμπράο 6 (3/12επ., 1 μπλοκ, 2 άσσοι, 47%υπ., 33%αρ.), Τζιουμάκας 16 (15/36επ., 1 μπλοκ) / Τσαδήμας (λ. - 26%υπ., 21%αρ.), Μπαρντακτζιάν, Αραμπόπουλος, Τσαλικιάν.
ΘΕΣΕΙΣ 7-10 ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ VOLLEY LEAGUE 2022-23
Η σειρά των αγώνων πλέι άουτ:
Σάββατο 25 Μαρτίου 2023 - 1η Αγωνιστική
Γυμναστήριο «Νίκος Σαμαράς», Ορεστιάδα, 19:00 (Live Streaming ESAP T.V., You Tube): Άθλος Ορεστιάδας - Ο.Φ.Η. 3-0 (25-16, 25-23, 25-19)
Γυμναστήριο «Αλέξανδρος Νικολαΐδης», Πολίχνη 19:00 (Live Streaming ESAP T.V., You Tube): Πήγασος Πολίχνης -
Φ.Ε.Σ.Αριστοτέλης Σκύδρας 3-0 (25-23, 25-19, 25-21)
Κυριακή 2 Απριλίου 2023 - 2η αγωνιστική
Γυμναστήριο Β.Α.Κ., Ηράκλειο Κρήτης 17:00 (Live Streaming ESAP T.V., You Tube): Ο.Φ.Η. - Πήγασος Πολίχνης
Γυμναστήριο Καλυβίων, 19:00 (Live Streaming ESAP T.V., You Tube): Φ.Ε.Σ.Αριστοτέλης Σκύδρας - Άθλος Ορεστιάδας
Σάββατο 8 Απριλίου - 3η αγωνιστική
Γυμναστήριο Β.Α.Κ., Ηράκλειο Κρήτης 17:00 (Live Streaming ESAP T.V., You Tube): Ο.Φ.Η. - Φ.Ε.Σ.Αριστοτέλης Σκύδρας
Γυμναστήριο Γυμναστήριο «Αλέξανδρος Νικολαΐδης», Πολίχνη 19:00 (Live Streaming ESAP T.V., You Tube): Πήγασος Πήγασος Πολίχνης - Άθλος Ορεστιάδας
Μεγάλη Τετάρτη 12 Απριλίου 2023 - 4η Αγωνιστική
Γυμναστήριο Καλυβίων, 19:00 (Live Streaming ESAP T.V., You Tube): Φ.Ε.Σ. Αριστοτέλης Σκύδρας - Πήγασος Πολίχνης
Μεγάλη Πέμπτη 13 Απριλίου 2023 - 4η Αγωνιστική
Γυμναστήριο «Αλέξανδρος Νικολαΐδης», Πολίχνη 17:00 (Live Streaming ESAP T.V., You Tube): Ο.Φ.Η. - Άθλος Ορεστιάδας
Σάββατο 22 Απριλίου - 5η αγωνιστική
Γυμναστήριο «Αλέξανδρος Νικολαΐδης», Πολίχνη 17:00 (Live Streaming ESAP T.V., You Tube): Πήγασος Πολίχνης - Ο.Φ.Η.
Γυμναστήριο «Νίκος Σαμαράς», Ορεστιάδα, 19:00 (Live Streaming ESAP T.V., You Tube): Άθλος Ορεστιάδας - Φ.Ε.Σ. Αριστοτέλης Σκύδρας
Σάββατο 29 Απριλίου - 6η αγωνιστική
Γυμναστήριο Καλυβίων, 17:00 (Live Streaming ESAP T.V., You Tube): Φ.Ε.Σ. Αριστοτέλης Σκύδρας - Ο.Φ.Η.
Γυμναστήριο «Νίκος Σαμαράς», Ορεστιάδα, 19:00 (Live Streaming ESAP T.V., You Tube): Άθλος Ορεστιάδας - Πήγασος Πολίχνης
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ | |||
Θ. | ΟΜΑΔΑ | ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ΑΓΩΝΕΣ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ |
1. | Πήγασος Πολίχνης | 23 | 1 |
2. | Άθλος Ορεστιάδα | 17 | 1 |
3. | Ο.Φ.Η. | 9 | 1 |
4. | Φ.Ε.Σ.Αριστοτέλης Σκύδρας | 4 | 1 |
* Οι δύο πρώτες ομάδες θα μείνουν στην κατηγορία |